četrtek, 3. december 2015

Nakupovalna terapija

Približuje se čas, katerega si želijo tako (trgovska) podjetja kot tudi posamezniki in ko prvi postane posilen, drugi pa poslušen in nerazsoden.

Skozi leto med ljudmi občutim precej skopušnosti, ko želijo razne popuste, cene brez davka, drugorazredno robo ipd., in to tako izrazito, da sedaj, v tem času, kar in kar ne morem verjeti, kako se ljudje spreobrnejo, kajti čez leto jamrajo, kako nimajo denarja in kako gre vse v maloro, sedaj pa v voziček naložijo toliko, kot da bo jutri vsega konec in pred trgovskimi centri zaparkirajo čisto vsako parkirno mesto, razen tistih namenjenih za invalide, a se tudi na teh pojavi kdo, ki bi rad bil invalid, a to še ni.

Njihovo obnašanje je pogojeno z dejstvom, da nakupovanje oziroma sam namen/namenilnost k nakupovanju človeka osrečuje in sreče primanjkuje ravno v počutju neugodnih mesecih z manj sonca oziroma v dneh, ki postanejo hitro mračna ali meglena, torej pozimi. Na južni polobli je sicer drugače, vendar večina ljudi živi na severni.

Po nakupu se v človeku pojavi še neučakanost, kajti vrhunec nastopi med odpiranjem embalaže, vendar je nadaljevanje jakosti sreče precej negotova. Preproga, ki izgleda čudovito in je človek nanjo ponosen, kmalu ostane samo še preproga, ki jo mora le še čistiti. Podobno je z mobilnimi telefoni, ki vsako leto postajajo zmoglivejši, odpornejši na praske, omogočajo hitrejše povezovanje in vse ostalo, kar se oglašuje, vendar lahko še isti dan po vstavitvi baterije prinesejo nepotrebno nadlogo.

Dovolj mi je njihovih sladkih obljub, če še vedno moram prenašati imenik, slike, programe … in to naj bi počel vsake dve leti, ali celo vsako leto, saj oglašujejo tako, da nam povzročijo potrebo, češ da bomo srečnejši, če si to kupimo. Tudi ljudje, ki znajo tolažiti niso nič drugačni, in takšnega prikrivanja in zavajanja zares ne maram.

Kljub zmdrovanju tistih, ki si so letos že privoščili nov telefon ali kaj osmega ter izgovarjajo samo tisto, kar piše v oglasu, jih je mogoče hitro utišati z vprašanjem, če so si že priskrbeli zimske pneumatike.

Torej, kaj je bolje, si kupiti nov telefon za štiristo evrov ter cincati o nakupu šest let starih zimskih pneumatik za šestdeset evrov ali si kupiti nove pneumatike za dvesto sedemdeset evrov?

Ni komentarjev:

Objavite komentar